Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
Meme Protez

Meme ProtezMeme protezleri sadece meme büyütmek için kullanılır.

İki türlü meme protez vardır.

1-İçi  tuzlu su dolu silikonlar

2-İçi jel dolu silikonlar Her iki tip protezin de dış kabukları aynı silikon materyalden oluşmaktadır.

Göğüs büyütme ameliyatı öncesi hastanın beklentisi çok iyi saptanmalı. Bunun yanında olabilecek farklı büyüklükler ve sebepleri incelenmelidir. Örneğin küçük yaşlardan beri çok küçük göğüslerin çok fazla büyütülmesi tek bir ameliyatta mümkün olmayabilir.

Çünkü derinin belli bir oranda esneme kabiliyeti vardır. Hastanın ameliyattan önce mamografik incelemeleri yapılmalıdır. Meme büyütme ameliyatına karar verildikten sonra hasta ile ayrıntılı bir görüşme yapılır.Hastaya ameliyatın riskleri anlatılır. Ayrıca sigara içiliyorsa 10 gün önce kesilmelidir. Silikon protez süt emzirmeyi, gebeliği önlemez.

Protez meme dokusu içine değil arkasına konduğu için meme dokusuna zarar vermez. Silikon Protezin yerleştirilmesi için kesi yeri meme başının etrafı yada meme altı çizgisinden yapılır. İkisinin de yapılamadığı durumlarda koltuk altından kesi yapılabilir.

Meme büyütme ameliyatından sonra üç gün yorgunluk hissi olabilir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır. 6 yada 8 hafta südyen korse takılır. Bir iki hafta süreyle göğüsün etrafında yanma hissi olabilir. Dikişler 10 gün içinde alınır. Dikiş izleri altı hafta kadar pembe kalır.sonra yavaş yavaş beyazlar.
« Geri

Doktora Sorun   Randevu Al   Tavsiye Et   Yazdır

Facebook'a Ekle Delicious'a Ekle Google'a Ekle Yahoo'ya Ekle Twitter'a Ekle FriendFeed'e Ekle Digg'e Ekle SU'a Ekle Technorati'ye Ekle Mixx'e Ekle Myspace'e Ekle Newsvine'e Ekle Reddit'e Ekle RSS'e Abone Ol

Okunma Sayısı: 64145      Son Güncelleme: 13.05.2010

Etiketler: meme protez, göğüs estetiği