Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6
Ayak bileklerine liposuction ile incelik

Ayak bileklerine liposuction ile incelikİSTANBUL - Yaklaşık 1 saat süren ameliyatla daha zarif ve ince ayak bileklerine kavuşmanın mümkün olduğunu söyleyen Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, deri altında bulunan yağ dokusunun vücuttan uzaklaştırılmasını sağlayan ayak bileği liposuctionı ile ilgili merak edilenleri anlattı.

Tüm kültürlerde ince ve zarif ayak bileğinin ideal olarak tanımlandığını belirten Prof. Yücel, tıp biliminde ise ideal ayak bileğinin ince, üzerinde belirgin şekilde toplardamar görüntüsü içermeyen ve keskin kemik çıkıntıları bulunmayan bilek olarak nitelendirildiğini söyledi.

"Pek çok kadının kabusu ise kalın ayak bileklerine sahip olmak. Hatta bu durum bazen öyle sorun haline geliyor ki, kadınlar kısa etekleri ve zarif ayakkabıları giymekten çekinebiliyorlar" diyen Akın, "Yurt dışında uzun zamandan beri uygulanan ve Hollywood starlarının yoğun ilgi gösterdiği ayak bileği liposuctionı artık Türkiye’de de uygulanan ve çok ilgi gören cerrahi operasyonların başında geliyor" dedi.

Özellikle hosteslerin ve etek giymek zorunda olan kadınların ayak bileklerini inceltmek istediklerini belirten Prof. Akın Yücel, ayak bileği liposuctionı hakkında şu bilgileri verdi:

AYAK BİLEĞİNDEKİ YAĞ DOKUSU AZALTILIYOR
"Ayak bileği estetiği, ayak bileği bölgesini narin göstermek için uygulanan bir yöntem. Bu operasyonda, bölgedeki yağ dokusu azaltılır. Bilek bölgesindeki derinin altında bulunan yağ dokusu son derece ince kanüller yardımı ile emilerek uzaklaştırılır. Düzensizliklere neden olmamak için emme işlemi sıklıkla motor değil, düşük basınçlı enjektör sistemleri yardımı ile yapılır. Operasyon yaklaşık bir saat sürüyor. Operasyondan birkaç gün sonra kişi sosyal yaşamına dönebilir. Hastanın yürüyüş yapması faydalıdır; ancak ayakta hareketsiz durmasını önermiyoruz. Çünkü fazla ayakta durmak, ayak bileğinde şişlere neden olabilir. İşlemden sonra 3 hafta ayak bileğinin üzerinde varis çorabı gibi baskılı giysiler kullanılması gerekir. Hastanın şişlikleri, diğer liposuction operasyonlarına göre daha uzun sürebilir.

BACAKLARIN ÇEKİCİLİĞİ DE ARTIYOR
Ayak bileklerinde gerçekleştirilen inceltme operasyonları, baldır kaslarının daha belirginleşmesini ve bacakların daha çekici bir şekle bürünmesini sağlar. Bu bölgedeki kaslar zayıfsa ya da alt bacakta eğrilik varsa, yağ enjeksiyonları yaparak veya silikon baldır implantları kullanarak bacağı şekillendirmek mümkün.

Operasyondan önce ilk yapılan şey; bacak ile birlikte ayak bileği yapısını incelemek oluyor. Daha sonra işleme alınacak bölgeye yönelik çizimler uygulanıyor ve prosedür başlıyor. Ne kadar yağ alınacağı tamamen hastanın bacak yapısıyla ilişkili bir durum. Ayak bileğinin kalınlığında rol alan yağ miktarı, operasyonun sınırlarını belirlemektedir.

Bilekle ilgili sadece yağ dokusuna yönelik işlemler gerçekleştirilir. Kemiğe yönelik işlemler yapılmaz. Sorun kemiklerin kalın olmasına bağlı ise bunu inceltmek mümkün değil. Çünkü vücudun ağırlığını taşıyan kavşaklardan biri olan ayak bileği kemikleri üzerine yapılacak müdahaleler, sağlık açısından risk taşır. Uygulamadan sonra tekrara gerek yok, çünkü bilek ince halini koruyor. Ama aşırı kilo alımlarında tabii ki bilek kalınlığında da bir artış olabilir."

Kaynak: ntvmsnbc.com
« Geri

Doktora Sorun   Randevu Al   Tavsiye Et   Yazdır

Facebook'a Ekle Delicious'a Ekle Google'a Ekle Yahoo'ya Ekle Twitter'a Ekle FriendFeed'e Ekle Digg'e Ekle SU'a Ekle Technorati'ye Ekle Mixx'e Ekle Myspace'e Ekle Newsvine'e Ekle Reddit'e Ekle RSS'e Abone Ol

Okunma Sayısı: 19313      Son Güncelleme: 01.08.2010

Etiketler: liposuction